Babycare_icon.png
Bmyguest.png
Bfit.png
Book_Banner1.jpg

איך נשמור על עור התינוקות והילדים שלנו בקיץ?


הקיץ כבר כאן ואיתו כמובן הבילויים והחשיפה הבלתי נמנעת לשמש. אחד ממוצרי החובה שמסתובב איתנו בעונה זו הוא קרם ההגנה.

קצת על הסוגים השונים של מסנני קרינה

ישנם שני סוגים של מסנני קרינה שמשמשים להגנה מפני השמש. מסננים כימיים, ומסננים מינרלים

מסננים מינרלים

מסננים מינרלים (או פיזיקאליים) עשויים ממינרלים שנחצבו מהאדמה. לאחר שהם נחצבים הם מסוננים ומזוקקים, נכתשים לאבקה דקה. חשוב להדגיש כי בתהליך החציבה של מינרלים עלולות להסתנן מתכות כבדות. לכן חשוב מאוד להשתמש בקרמי הגנה מינרלים שמגיעים מחברה ידועה שאתן סומכות אליה. אנו רוכשים את חומרי הגלם שלנו מחברות בינלאומיות העומדות בסטנדרטים מאוד קשיחים ומעבירים את חומרי הגלם בדיקות נוספות בישראל על מנת לוודא שהם נקיים מכל רכיב ושהם טהורים לחלוטין. שני המסננים המינרלים הידועים הם Titanium Dioxide, Zinc Oxide

כיצד עובדים מסננים מינרלים?

מסננים מינרלים משמשים בעצם כעוד שכבת הגנה על העור והם עובדים כמראה-

 • מחזירים את הקרינה ובכך מונעים ממנה לפגוע בעור.

 • החלקיקים שלהם גדולים יותר ולכן לא ניתנים לספיגה בעור או לחדירה למחזור הדם.

 • היות שהם בעצם משמשים כשכבת הגנה נוספת על העור, הם מתחילים לעבוד מיידית ואין צורך למרוח אותם 30 דקות לפני היציאה לשמש.

זו הסיבה שקרמי ההגנה המומלצים ביותר לתינוקות מכילים מסנני קרינה מינרלים.

חסרונם העיקרי: מסננים אלו הם בעלי מרקם סמיך ואינם נספגים בקלות ולכן הם קשים למריחה ואף “צובעים” את העור בגוונים בהירים עם השימוש- כלומר קשה להעלים אותם לאחר המריחה ולעיתים עדיין תשאר שכבה לבנה דקה הנראית לעין.

כיצד עובדים מסנני קרינה כימיים?

מסנני קרינה כימיים הם מסננים שפותחו עם השנים במעבדות, והם מגנים על העור בצורה שונה- הם בעצם סופגים את הקרינה כאשר היא פוגעת בהם. ישנם מסנני קרינה כימיים רבים אך הנפוצים ביניהם כוללים את Oxybenzone, avobenzone, octisalate, octocrylene, homosalate and octinoxate.

 • סופגים את הקרינה על גבי העור

 • מכילים חלקיקים קטנים במיוחד המאפשרים להם להגיע לפקטור הגנה (SPF) גבוה מאוד

 • נספגים יחסית בקלות ולכן בעלי מרקם נח לספיגה ושימוש

 • מסננים כימיים לא מגנים על העור עם המריחה ולכן יש למרוח אותם על העור 30 דקות לפני החשיפה לשמש

מסננים כימיים נחשבים למגרים יותר את העור ועשויים לגרום לפריחות אלרגיות לבעלי עור רגיש. בנוסף מחקרים מראים כי מסנני קרינה כימיים בסבירות גבוהה מאוד נספגים בעור וחודרים למחזור הדם והיום ישנה מחלוקת רבה בין החוקרים השונים מה השפעת חומרים אלו שחודרים למערכת הגוף והאם יש להם השפעה ארוכת טווח על גופנו. פירוט מלא של מחקרים שבוצעו בנושא ניתן למצוא בלינק זה : https://www.ewg.org/sunscreen/report/the-trouble-with-sunscreen-chemicals/

מהו גורם ה SPF?

SPF משמעו Sun Protection Factor והוא מתייחס להגנה מפני קרינת ה UVB (הקרינה שגורמת לנזק לטווח קצר- כוויות אדומות על העור). משמעות המספר שמסמל ה SPF היא גורם זמן ההגנה. מדובר בנוסחה פשוטה. במידה ולעור יחסית בהיר ועדין לוקחות 10 דקות להאדים בשמש ללא הגנה, אזי כל נקודת SPF תאריך את זמן ההגנה מפני השמש ב 10 דק.

לדוגמה SPF 15 יספק הגנה של 10 דקות * 15 = סהכ 150 דקות (שעתיים וחצי)

SPF 30 יספק הגנה של 10 דקות * 30 = סה”כ 300 דקות (חמש שעות)

בתום הזמן יש לחדש מריחה. היות שמסנני קרינה כימיים רבים מוגדרים כלא יציבים, מומלץ לחדש מריחה כל שעתיים גם כשמדובר במקדם הגנה גבוה.

בשנים האחרונות קבעו רשויות הבריאות המובילות בעולם כי שימוש בקרם הגנה עם גורם SPF גבוה מ 50 עשוי לגרום ליותר נזק מתועלת ולכן אינו מומלץ לשימוש. לפיכך ברוב המדינות המפותחות, לא ניתן לציין על קרמי הגנה מקדם הגנה גבוה מ 50 על מנת שלא להטעות צרכנים- גם בישראל החל מה 1.9.15 לא ניתן לציין מקדם הגנה גבוה מ 50 על קרמי הגנה חדשים שנכנסים לשוק. באופן כללי, רופאי עור ורופאי ילדים ממליצים להשתמש במקדם הגנה של 30SPF

מה עם קרינת ה UVA?

גורם ה SPF מתייחס אך ורק לקרינת ה UVB ולא לקרינת ה UVA שהיא הקרינה האחראית לנזק ברקמות העמוקות של העור ולנזק ארוך טווח. חשוב מאוד לוודא כי קרם ההגנה בו משתמשים מגן מפני קרינת ה UVA וכי הוא מציין את המילים BROAD SPECTRUM או הגנה רחבה מפני קרינת UVA ו UVB על מנת שיספק הגנה כוללת מקרינת השמש.

מה לגבי יתר רכיבי קרם ההגנה?

חשוב מאוד לשים לב ליתר רכיבי הקרם. שימוש במסננים מינרלים הוא אמנם בטוח יותר לשימוש, עם זאת מרקם התכשירים (היות שמדובר במינרלים) פעמים רבות הינו בעייתי ועל מנת לפתור בעייתיות זו מכניסים יצרנים סיליקטים וחומרים סינטטיים נוספים שמאפשרים מרקם נח יותר לשימוש. כמו כן ישנה נטיה להשתמש במסננים מינרלים שנכתשו לגודל קטן במיוחד (NANO) על מנת לאפשר מרקם נוח. רכיבי NANO עדיין לא מוכרים מספיק במדע ולכן אינם מומלצים לשימוש על תינוקות וילדים בשל יכולתם לחדור את מחסום העור.

מוצרים נוספים מכילים שמנים מינרלים (תוצרי נפט) או משמרים בעייתיים (פרבנים) ובשמים סינטטיים שעשויים לגרום לפריחות וגירויים ומומלץ להמנע מהם, לכן אנו ממליצים לבדוק את רשימות הרכיבים במוצרים אותן אתן בוחרות ולבצע בחירות מושכלות ככל שניתן.

לפרטים נוספים על קרמי ההגנה המינרלים של מאמי קר הכנסו לאתר שלנו: www.mommycare.co.il

בימים אלו השקנו מוצר חדש ובלעדי- קרם הגנה לתינוקות וילדים SPF30 באריזת רול און ייחודית!

הקרם מאפשר מריחה אחידה ונוחה, מונע השפרצות ובזבוזים ומקל על פעוטות שאוהבים להיות עצמאים!

לרכישת קרם הגנה רול און לתינוקות וילדים של מאמי קר היכנסו ללינק

© כל הזכויות שמורות להודליה כצמן 2017

 • Black Facebook Icon
 • Black Twitter Icon
 • Black Pinterest Icon
 • Black Instagram Icon

חפשו את המתכונים הבריאים והטעימים שלי גם ב: