Babycare_icon.png
Bmyguest.png
Bfit.png
Book_Banner1.jpg

טיפול בעור התינוק בחורף


יובש ועור התינוק בחורף

עור הפנים

איך נשמור על עור הפנים העדין ונמנע גירויים, עור מחוספס ויבש ואדמומיות בשל היובש באויר החורפי?

רבים לא יודעים זאת אך למרות שהחורף הישראלי נעים יחסית לחורפים במקומות אחרים, הוא בהחלט משפיע על מצב העור שלנו המבוגרים ועל אחת כמה וכמה של הקטנים. מספר גורמים עשויים להשפיע על העור בחורף:

  1. רוחות חזקות ואויר קר גורמים לעורנו לאבד לחות מהר יותר וכך הוא מתייבש.

  2. חללים מחוממים, בעזרת מפזרי חום ומזגנים, הופכים את האויר ליבש עוד יותר

  3. לחות נמוכה באויר בתקופות ללא גשם ואויר קריר.

עורנו עובד קשה יותר בחורף בנסיון לשמר לחות אך לעיתים קשה לו מאוד ולכן הוא זקוק לעזרתנו. ריכזנו מספר פעולות שכדאי לעשות על מנת לסייע לשמור על הלחות הטבעית של העור גם בחורף

טיפול יומיומי למניעת התפתחות גירויים ויובש

עור הפנים

הפנים שלנו ושל תינוקנו חשופים יותר מכל איבר אחר ליובש היות והם אחד האיברים שלא ניתן לכסות לחלוטין.

התופעה הנפוצה ביותר להתמודדות עור הפנים עם היובש הינה לחיים אדומות- שאנחנו רואים בעיקר אצל תינוקות ופעוטות – בתקופות החורף.

הטיפ שלנו: מומלץ למרוח קרם עשיר המהווה חיץ בין האויר היבש והרוחות לבין העור לפני היציאה מהבית ולפני שהייה במקומות מחוממים. פעולה זו תסייע למנוע את היובש לפני שהוא מתחיל.

קרם הקור והיובש הטיפולי שלנו פותח במיוחד לשם כך ומצוין למניעת התפתחות תופעת הלחיים האדומות.

עור הגוף

בחורף אנו נוטים להשתמש במים חמים יותר לצורך רחצה בשל הקור. שימוש באמבטיות חמות לאורך זמן פוגע משמעותית בלחות העור ועשוי ליצור גירויים ואדמומיות בעור.

הטיפ שלנו: שימוש בשמן אמבט במי האמבט מסייע לשמר את הלחות הטבעית של העור. יש למזוג מעט שמן אמבט לתוך מי האמבט, ובסיום הרחצה לנגב את הגוף בטפיחות עדינות על מנת שלא לייבש או לגרות את העור. שמן האמבט של מאמי קר מכיל רכיבים צמחיים בלבד ושמנים אתרים כגון קלנדולה, קמומיל ולוונדר שאף תורמים לניחוחות עדינים ומרגיעים בעת האמבט.

לאחר האמבט ובמידה וידוע לך כי עורו של תינוקך נוטה ליובש, מומלץ לעסותו בחדר מחומם קלות בשמן עיסוי תינוקות צמחי של מאמי קר או בקרם לחות לתינוק, גם הוא עשוי רכיבים צמחיים. מומלץ מאוד למרוח קרם פנים על עורו של התינוק על מנת לסייע בשמירת לחות עור הפנים בשעות הלילה.

איך נטפל בגירויים ויובש שנוצרו?

אדמומיות וגירויים הנובעים מיובש בפנים

במידה וכבר נוצרו גירויים הנובעים מהיובש וניתן לראות אדמומיות בעור הפנים של התינוק, מומלץ מאוד למרוח את קרם הקור ויובש הטיפולי של מאמי קר ולחדש מריחה לפי הצורך עד לרגיעה של האזור. לאחר מכן מומלץ להמשיך ולמרוח את הקרם באופן מניעתי על מנת למנוע את התפתחות הגירויים מחדש.

לרכישה: כנסו לחנות

עור קשה ומחוספס

תופעה שנפוצה ביותר באיזורי המפרקים (מאחורי הברכיים ובמרפקים) ונגרמת בעיקר בעקבות יובש באויר אך לפעמים גם בשל שינויי מזג אויר.

מומלץ לבצע אמבט קצר במים חמימים, ולהוסיף שמן אמבט למי האמבט בנדיבות. מומלץ להשתמש רק בסבוני רחצה טבעיים שלא מכילים SLS – חומר ניקוי סינתטי שידוע כמגרה את העור.

לאחר הרחצה יש למרוח באיזורים המחוספסים קרם קור ויובש טיפולי בנדיבות. יש למרוח את האיזורים לפחות פעמיים ביום או לפי הצורך עד לחזרת העור למצבו הטבעי.

ידיים יבשות

כן, גם לתינוקות ופעוטות יש ידיים יבשות בעיקר לאור השימוש בחומרי יצירה ושטיפת הידיים בסבונים שאינם בהכרח עדינים עבור עורם. במקרים כאלו אנו ממליצים להשתמש בקרם הלחות לתינוק שלנו ולמרוח בנדיבות על כף וגב היד.

שפתיים יבשות, יובש ופצעים על העור סביב השפתיים

תינוקות וילדים נוטים ללקק שפתיים במזג אויר יבש, ותינוקות, בעיקר שמצמיחים שיניים מריירים והרוק שנמרח על הסנטר מייצר פצעונים וגירויים על הפנים.

מריחת שפתונים לא מומלצת לתינוקות היות שאלו לא מותאמים לתינוק.

הטיפ שלנו: אנו ממליצים למרוח מעט משחת לנולין של מאמי קר (משחת הנקה) על האדמומיות שנוצרה סביב השפתיים בשעה שהתינוק ישן. החומר יעשה פלאים והאדמומיות תעלם כלא היתה!

אדמומיות סביב האף

נזלת גם אם בכמויות קטנות, נוטה להתייבש סביב האף ולייצר עור אדום ורגיש. האיזור נוטה להיות שורף ופצוע וככל שאנו מנגבים אותו יותר עם ממחטות נייר, הופך אף רגיש יותר.

מגבוני האף של מאמי קר מכילים תמיסת מלח עדינה שמסייעת בייבוש הנזלת, וכך מונעת הצטברות סביב האף, ובנוסף אלוורה ותמצית מלפפון לריכוך העור והרגעתו.

לרכישה: כנסו לחנות